birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.07.2020 18:53

Aras Kargo’nun koronavirüs şüphesi taşıyan işçilere dağıtım yaptırdığı iddia edildi

Ankara Aras Kargo Türkkonut Yaşamkent Şubesi’nde çalışan bir işçinin Covid-19 test sonucunun pozitif çıkmasına rağmen şubede çalışan tüm işçiler bugün yeniden işe çağrıldı.

Aras Kargo’nun koronavirüs şüphesi taşıyan işçilere dağıtım yaptırdığı iddia edildi

Ankara Aras Kargo Türkkonut Yaşamkent Şubesi’nde çalışan bir işçinin Covid-19 test sonucu pozitif çıkarken, diğer işçiler iddiaya göre 14 gün karantinada kalacaklarını düşünmelerine karşın, ertesi gün işe çağrıldı.

Gazete Yolculuk’ta yer alan habere göre, bölge yöneticileri tarafından işçilere işe gelmeleri gerektiği söylenirken, “ateşiniz 38’in üzerinde değilse çalışacaksınız” denildi.

Bu durumda işini kaybetmek istemeyen işçiler bu sabah işe giderken, Sağlık Bakanlığı ekipleri, ilgili işçileri sabah saatlerinde test için aradı. İşçilerin işte olduğunu öğrenen yetkililer, işçilerin eve dönmeleri istendi.

BAKANLIK MÜDAHİL OLDU

Durumu iş yerine bildiren işçilere dağıtıma devam etmeleri gerektiği söylenirken, Bakanlık yetkilileri bu kez işçilerin evlerine ve iş yerlerine polis ekiplerinin sevk edileceğini bildirdi.

Bu bildirimin ardından iş yeri tarafından işçilere “kalan teslimatları tamamlamadan evlerine dönebilecekleri” söylendi.

İşçilerin ‘Patronların Ensesindeyiz Ağı’na verdiği bilgiye göre, bu süreç içerisinde işçiler dağıtmaları gereken kargoların önemli bir bölümünün dağıtımını gerçekleştirdi.

İşçiler aile hekiminin de kendilerini aradığını, 14 gün boyunca evde kalmaları gerektiğinin söylendiğini, bu durumda yeniden işe çağrılmaktan endişe ettiklerini dile getirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız