birgün

12° AÇIK

SPOR 11.05.2020 11:46

Araştırma: Koronavirüs nedeniyle en fazla değer kaybeden oyuncu Messi

KPMG Football Benchmark araştırmasına göre, en değerli 10 oyuncu arasından en çok değer kaybını Lionel Messi yaşayacak. Şubat 2020'de değeri 175 milyon avro olan Lionel Messi'nin La Liga'nın iptal edilmesi halinde değeri 127 milyon avroya, ligin tamamlanması durumda ise 134 milyon avroya gerileyecek

Araştırma: Koronavirüs nedeniyle en fazla değer kaybeden oyuncu Messi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla maçların oynanmaması oyuncuların değerlerini de düşüşe geçirdi.

KPMG Football Benchmark ekibi de oyuncuların dünyanın en değerli 10 oyuncusunun değer kaybını araştırdı. 'Ligler tamamlanmazsa kayıp ne olur?' ve 'Ligler tamamlanırsa kayıp ne olur?' senaryoları üzerinden yapılan araştırmada yüzde olarak en çok değer kaybı yaşayacak oyuncu Lionel Messi oldu.

Şubat 2020'de değeri 175 milyon avro olan Lionel Messi'nin La Liga'nın iptal edilmesi halinde değeri yüzde -27.5 gerileyerek 127 milyon avroya düşecek. Ligin tamamlanması halinde ise Arjantinli yıldızın değeri yüzde -23.2 gerileyerek 134 milyon avro olacak.

KEVİN DE BRUYNE İKİNCİ SIRADA

İHA'nın aktardığı araştırmaya göre, Lionel Messi'nin ardından değeri en çok düşen isim Kevin de Bruyne oldu. Manchester City'de forma giyen Belçikalı oyuncunun Şubat 2020'de değeri 130 milyon avro gösteriliyordu. Eğer Premier Lig'in iptal edilmesi halinde De Bruyne'nin değeri yüzde -24.0 gerileyerek 99 milyon avroya düşecek. Ligin tamamlanması halinde ise 29 yaşındaki oyuncunun değeri yüzde -14.0 gerileyerek 112 milyon avro olacak.

arastirma-koronavirus-nedeniyle-en-fazla-deger-kaybeden-oyuncu-messi-729873-1.

PSG'NİN YILDIZ OYUNCULARI ÜÇÜNCÜ VE DÖRDÜNCÜ SIRADA

PSG'de forma giyen ve dünyanın en değerli iki oyuncusu olan Neymar ve Kylian Mbappe, en çok değer kaybeden üçüncü ve dördüncü konumunda bulunuyor. 175 milyon avro değeri olan Neymar, Ligue 1'in iptal edilmesinin ardından değeri yüzde -21.7 düşerek 137 milyon avro oldu. 225 milyon avroluk Kylian Mbappe'nin ise bonservis değeri yüzde -21.5 gerileyerek 177 milyon avroya geriledi.

arastirma-koronavirus-nedeniyle-en-fazla-deger-kaybeden-oyuncu-messi-729874-1.

İşte koronavirüs salgınından dolayı en değerli 10 oyuncu kayıpları şöyle:

arastirma-koronavirus-nedeniyle-en-fazla-deger-kaybeden-oyuncu-messi-729875-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol