birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SPOR 10.12.2016 14:04

Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut Football Leaks'de

Belgelerde, Ahmet Bulut'un Arda Turan'ın sözleşmesinden alınan ücretin Dubai'deki bir offshore şirketine gönderildiği ortaya konuluyor

Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut Football Leaks'de

Atletico Madrid'le Arda Turan'ın menajeri Ahmet Bulut arasında yapılan anlaşmaya göre İspanyol kulüp, Bulut'un vergiden muaf offshore hesabına Arda'nın transfer sözleşmesini yenilemeye yardımcı olması için 1.5 milyon Euro göndermeyi kabul etmiş.

Theblacksea'da yer alan haberde; Football Leaks belgelerine göre Bulut, en az iki kere transfer ve sözleşme yenileme sırasında hem kulüplerden hem de oyunculardan komisyon almış.

Bu tür anlaşmalar, FIFA'nın menfaat çatışması kurallarına aykırı bir durum oluşturabiliyor. Kapalı kapılar ardında yapılan bu anlaşmalardan kazandığı toplam 2 milyon Euro ise Ahmet Bulut'un Dubai'de kurduğu ve vergiden muaf bir offshore şirkete aktarılmış.

Sızdırılan ve yedi ay boyunca 60 gazeteci tarafından incelenen 1.9 terabaytlık veri, futbolun kirli yüzüne ayna tutuyor ve Bulut gibi menajerlerin oyuncularının kariyerleri üzerindeki etkisini ortaya çıkarıyor.

Ahmet Bulut'un menajerlik markası Foot & Ball'un internet sitesinde menajerin, Jorge Mendes'in Türkiye'deki temsilcisi olduğu belirtiliyor.

Jorge Mendes, Football Leaks belgelerine göre, pek çok yolsuzluğa karışmış durumda.

Football Leaks, aralarında Ronaldo gibi yıldızların da bulunduğu pek çok ünlü futbolcu ve menajerin vergi kaçırdığını ortaya koyuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız