birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 24.02.2020 21:55

Arka Sokaklar 'bekçi' eleştirisinden çark etti

Bekçilere tanınan yetkiyi eleştiren 'Arka Sokaklar' dizisi, bu hafta yayınlanan bölümünde geri adım attı. İçişleri Bakanı, Twitter'dan teşekkür etti

Arka Sokaklar 'bekçi' eleştirisinden çark etti

Bekçilere geniş yetkiler tanınması tartışmaları sürerken, Kanal D’nin çok uzun zamandır yayımlanan ve polisiye dizisi olan Arka Sokaklar’ın 542. bölümünde bekçilerle ilgili eleştirel bir sahne yayımladı.

Dikkat çeken sahnenin ardından bu hafta yayımlanan bölümde olayın öncesi anlatılarak bekçi güzellemesi yapıldı. Sahneden memnun kalan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu sahneyi Twitter hesabından paylaşarak 'Eyvallah Rıza baba' yazdı.

NE OLMUŞTU?

Arka Sokaklar dizisinin geçtiğimiz haftalarda yayımlanan bölümünde eleştirel bir bekçi sahnesine yer verilmişti. Sahnede yaşanan olaylar şöyleydi:

Olay; Sevgililer Günü’nde, polis memuru rolündeki Arda ile Şükran’ın izbe bir yerde ve arabanın içinde oturup muhabbet ettikleri sırada yaşanıyor. Bu sırada cama tıklatan bekçiler, Arda’yı dışarı çağırarak burada durmamaları gerektiğini isterken, bekçilerin, "Hoop hayrola", "İner misin aslanım arabadan", "gel bakalım delikanlı şöyle", "Uzatma aslanım kimlik çıkart, kimlik" ifadelerini kullandığı görülüyordu.

Arda'nın ise, "Bunlar da yeni çıktı" demesi dikkat çekerken, bekçilere, "Neden özel hayata karışıyorsunuz", "Suç unsuru mu gördünüz hayırdır, sana ne", "Ne hakkın var insanları rahatsız etmeye, dönüp gidin bakalım" ifadelerini kullandığı görülüyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız