birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 20.12.2018 07:25

Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare arazi imara açıldı

Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare arazi imara açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı’nda değişiklik yaptı. Yapılan yeni planlarla 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü’nün kesiştiği noktada bulunan Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare araziye konut ve ticaret alanları inşa edilecek.

Yeni planlarla 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü’nün kesiştiği noktada bulunan Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare araziye konut ve ticaret alanları inşa edilecek. Plan değişikliğine ilişkin hazırlanan raporda, “yeni ve mega projeler” ile yerleşme alanı arasında bütünlük sağlanması için söz konusu alanının imara açılması gerektiği kaydedildi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, planlanın iptali için dava açacaklarını söyledi, “İmara dayalı rant hırsı İstanbul’un sonu olabilir” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol