birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.12.2018 07:25

Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare arazi imara açıldı

Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare arazi imara açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı’nda değişiklik yaptı. Yapılan yeni planlarla 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü’nün kesiştiği noktada bulunan Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare araziye konut ve ticaret alanları inşa edilecek.

Yeni planlarla 3. Havalimanı, Kanal İstanbul ve 3. Köprü’nün kesiştiği noktada bulunan Arnavutköy’deki 2.7 milyon metrekare araziye konut ve ticaret alanları inşa edilecek. Plan değişikliğine ilişkin hazırlanan raporda, “yeni ve mega projeler” ile yerleşme alanı arasında bütünlük sağlanması için söz konusu alanının imara açılması gerektiği kaydedildi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, planlanın iptali için dava açacaklarını söyledi, “İmara dayalı rant hırsı İstanbul’un sonu olabilir” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız