birgün

7° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 22.01.2021 13:04

Aromatik bitkilere ‘can suyu’ oldular

Aromatik bitkilere ‘can suyu’ oldular

BirGün/EGE

Menteşe Belediyesi kırsal kalkınmaya yönelik kurulan kooperatiflere desteklerini sürdürüyor. Yerkesik Kırsal Kalkınma Kooperatifi’ne tahsisi yapılan atıl vaziyetteki binanın tüm tadilat, bakım, onarım, çevre ve bahçe düzenlemesi ile peyzaj çalışmalarını gerçekleştiren Menteşe Belediyesi ‘Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ projesine de destek sağladı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Menteşe Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya yönelik hedeflerimizden birisi, belki de en önemlisi kooperatiflerdir. Yerel üretici ve kooperatifler hammadde tedarikçiliğinin ötesinde üretimleriyle, bölgelerine katma değer kazandıran yapılardır. Bu bilinçle hareket eden Menteşe Belediyemiz, kooperatiflere her alanda destek sağlamaktadır. Bilindiği gibi Muğla her ne kadar turizm kenti olarak anılsa da aynı zamanda bir tarım kentidir. Kent ekonomisinin büyük çoğunluğunu tarım oluşturmaktadır. Tarımsal üretimin önemi de dünyayı saran pandemi sürecinde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu anlamda, Menteşe Belediyesi olarak Yerkesik Kırsal Kalkınma Kooperatifi’nin, ‘Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ projesine tam destek veriyoruz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol