birgün

15° AÇIK

Art Gallery 1881’den ilk sergi “Premier” 18-19 Mart’ta İstanbul’da

Art Gallery 1881, Türkiye’den ve Avrupa’dan çok sayıda sanatçıyı 18- 19 Mart tarihlerinde “Premier İstanbul" sergisi ile Avantgarde Collection Levent’te sanatseverlerle buluşturacak.

KÜLTÜR SANAT 14.03.2023 12:03
Art Gallery 1881’den ilk sergi “Premier” 18-19 Mart’ta İstanbul’da Fotoğraf: (Soldan sağa doğru) Gala Caki, Zeljko Durovic ve Ema Bregovic
Abone Ol google-news

Art Gallery 1881 kurucuları Burcu Çığır ve Cenk Çığır’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini; ‘Belgrad Sumart Derneği’ Kurucu Başkanı Jelena Simic (MSc) ve Program Direktörü Profesör Nenad Peric’in ise ortak yapımcılığını üstlendiği “PREMIER”, 18- 19 Mart tarihlerinde Avantgarde Collection Levent’in ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen sanatçılarının eserleri ile Türk sanat koleksiyonerlerini buluşturmak üzere tasarlanan projede, ressam Zeljko Durovic ve Gala Caki, cam sanatçısı Misha Ignis ve birçok yerli ve yabancı sanatçının eserleri Türkiye’de ilk kez bu proje kapsamında sergilenecek.

Ressam ve heykeltraş Mesut Eren, portre çekimleri ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ivan Mijatovic, seramik sanatçısı Ufuk Özçizme ve Avrupa’nın en yetenekli ve genç heykeltraşlarından biri olan Goran Bregović’in kızı Ema Bregovic de eserleri ile ‘Premier İstanbul’da yer alacak.

Sanatseverler, proje seçici kurulu tarafından, yüzlerce öğrenci arasından seçilen 11 genç ve özel yeteneğin de birer eseri ile tanışma fırsatı bulacak.

art-gallery-1881-den-ilk-sergi-premier-18-19-mart-ta-istanbul-da-1137742-1.

ART GALLERY 1881 NEDİR?

Art Gallery 1881, etkinlik, iletişim, ağırlama ve eğitim ağırlıklı kurumsal şirketlerde 30 yılı aşkın süre ayrı ayrı çalıştıktan sonra, birlikte iş yapmaya karar veren Cenk Çığır ve Burcu Çığır tarafından Kasım 2022’de kuruldu. Amaçları; sanat ve öğrenme tabanlı etkinlikler gerçekleştirmek ve bu süreçte sanatçı ile sanat alıcısını; öğrenici ile fikir yayıcısını ve Türk sanat eserleri ile dünya sanat alıcıları ile buluşturmak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol