birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Artvin Çoruh Üniversitesi'nde yurt yerine rektörlük bitirildi, öğrenciler açıkta kaldı

Artvin Çoruh Üniversitesi'nde yeni rektörlük binası tamamlanırken benzer dönemde başlayan yurt inşaatı bitmedi. Yurdun tamamlanamaması sebebiyle öğrenciler açıkta kaldı.

EĞİTİM 27.09.2022 10:30
Artvin Çoruh Üniversitesi'nde yurt yerine rektörlük bitirildi, öğrenciler açıkta kaldı
Abone Ol google-news

Rektörlük binası yakın zamanda yenilenen Artvin Çoruh Üniversitesi’nde 2018’de “çözülecek” denilen barınma sorunu sürüyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala Artvin Çoruh Üniversitesi’nin yeni rektörlük binası tamamlanırken benzer dönemde başlayan yurt inşaatı bitmedi.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre 2018’de “Yurt sorunu temelli çözülüyor” haberlerine konu olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurdunun tamamlanamaması nedeniyle öğrenciler açıkta kaldı.

Coğrafi şartları gereği yapılaşmanın kısıtlı olduğu Artvin’de, 2018’de “çözülecek” denilen barınma sorunu yeni dönemde de kendini gösterdi. Bir türlü bitirilemeyen yeni yurt inşaatı ve barınma sorunu nedeniyle misafirhane kız yurduna dönüştürüldü.

VELİLERDEN TEPKİ

Öğrenciler ve veliler yaşanan duruma tepki gösterdi. Rektörlük binasını eleştiren bazı kişiler, sosyal medyada “Kendinize saray yapana kadar öğrencilere yurt yapsaydınız” ve “Rektörlük binası dikeceğinize keşke KYK yurt sayısını artırsaydınız. Artvin coğrafi özelliği itibarıyla zaten yapılaşmaya müsait değil. Birkaç düzgün alan vardı onu da rektörlük binası yapmışsınız” paylaşımlarını yaptı.

Eleştirilere yanıt veren Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mustafa Sıtkı Bilgin, temmuzda yaptığı paylaşımında, inşaatı işaret ederek “Yandaki yurt binalarına bakman yeterli olur” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun