birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 07.07.2020 14:16

Artvin’de büyük yangın: 35 hane kullanılamaz hale geldi

Artvin Yusufeli’de ahşap evde çıkan yangın diğer evlere de sıçradı. Kısa sürede onlarca ev alevler içinde kaldı.Kaymakam Özdemir, yaklaşık 30 ahşap evin yandığını, alevlerin de kontrol altına alındığını söyledi.

Artvin’de büyük yangın: 35 hane kullanılamaz hale geldi

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde, müstakil olan ahşap evde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek, diğer evlere sıçradı. Saat 11.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüyerek, diğer ahşap evlere sıçradı. Müstakil evlerini boşaltan köylülerin ihbarıyla bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren müdahalesiyle söndürülen yangın ile ilgili açıklama yapan Artvin'in Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, ilk tespitlere göre, ölen ya da yaralananın olmadığını belirtti. Kaymakam Özdemir, yaklaşık 30 ahşap evin yandığını, alevlerin de kontrol altına alındığını söyledi.

Alevlerin sardığı evler, yanarak kullanılamaz hale geldi. Evi yanan Ali Korkmaz, mahalledeki 35'e yakın evin yandığını belirterek, mağdur olduklarını söyledi.

artvin-de-buyuk-yangin-70-hane-alevler-icinde-kaldi-753863-1.

‘100 BİN LİRA PARAM YANDI’

Evinin küle döndüğünü belirten Ayşe Biber de “Hiçbir şeyimiz kalmadı, her şey yandı. Can kaybımız yok ama zararımız çok. Bir çantanın içinde 100 bin lira param vardı, hepsi yandı, en çok ona üzülüyorum. Ot biçiyordum, birden yangın çıktı” dedi.

artvin-de-buyuk-yangin-70-hane-kisa-surede-alevler-icinde-kaldi-753924-1.

‘KALACAK YERİMİZ YOK’

Mahalleli olarak mağdur olduklarını dile getiren Mustafa Gülmez ise “Yaklaşık 35 ev, ahırıyla birlikte yandı. Çok şükür can kaybımız yok ama bir dana telef olmuş. Mahalleli olarak kalacak yerimiz yok, yardım bekliyoruz” diye konuştu.

artvin-de-buyuk-yangin-70-hane-alevler-icinde-kaldi-753864-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız