birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Artvin'de doktor, bıçaklı saldırıya uğramıştı: İl Sağlık Müdürlüğü hukuki desteğini çekti

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, Artvin Devlet Hastanesi psikiyatri kliğinde muayene sırasında Dr. Uğur Çıkrıkçılı'nın, kliniğe girmek isteyen başka bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramasına ilişkin yürütülen soruşturmada hukuki desteğini çektiğini açıkladı. Gerekçe olarak Çıkrıkçılı'nın kamu görevinin sona ermesi gösterildi. Öte yandan, sanık hakkında adli kontrol şartı kararının da kaldırıldığı belirtildi.

GÜNCEL 14.09.2022 15:12
Artvin'de doktor, bıçaklı saldırıya uğramıştı: İl Sağlık Müdürlüğü hukuki desteğini çekti
Abone Ol google-news

Dilan Şahinbaş

Artvin Devlet Hastanesi’nde görev yapan Dr. Uğur Çıkrıkçılı’nın, muayene odasına zorla girmeye çalışan bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramasına ilişkin davada Artvin İl Sağlık Müdürlüğü hukuki desteğini çekerken, sanık hakkındaki adli kontrol kaldırıldı.

Artvin Devlet Hastanesi’nde görev yapan önceki dönem Rize-Artvin Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Uğur Çıkrıkçılı, 2 Şubat 2022 günü muayene odasına zorla girmeye çalışan bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştı.

Saldırı ile ilgili olarak Artvin Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya 13 Eylül 2022 günü devam edildi. İl Sağlık Müdürlüğü hem sağlık hizmetinin kamusal niteliğini hem de olay tarihini göz ardı ederek, Dr. Uğur Çıkrıkçılı’nın kamu görevinin sona ermesi gerekçesiyle hukuki yardımı sonlandırdığını ve dosyadan çekildiğini açıkladı. Ayrıca sanık hakkındaki adli kontrol şartı kararı da kaldırıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol