birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Artvin’de Mehmet Cengiz’in kuralları geçiyor

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM'de Mehmet Cengiz'in Artvin'deki kaçak villasını sordu.

GÜNCEL 18.01.2022 18:26
Artvin’de Mehmet Cengiz’in kuralları geçiyor
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Meclis’te gündem dışı bir konuşma yaparak Cengiz’in kaçak villasını sordu. Sözlerine Artvin halkının Cerattepe mücadelesinden, bölgedeki doğa katliamından bahsederek başlayan Bayraktutan “Cerattepe'deki bu faaliyet nedeniyle ne yazık ki ormanlarımız tahrip ediliyor, sularımız kirleniyor, zehirli pasalar yollara bırakılıyor, bazı bölgelerde özellikle heyelan tehlikesiyle karşı karşıyayız ve yabani hayat, doğal hayat neredeyse bitmek üzere, böyle kötü bir tabloyla karşı karşıyayız. 2017'deki bu tabloyu kahin değildik, önceden uyarmıştık ama ne yazık ki buna ilişkin herhangi bir ilerleme olmadı” ifadelerini kullandı.

ÇED sürecinde Cerrattepe’de sosyal alan olmayacağına ilişkin dönemin yetkililerinin imza attığını hatırlatan CHP’li Tutdere, “Bizim Artvin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin yasaları geçmiyor, Artvin'de Mehmet Cengiz'in yasaları geçiyor değerli arkadaşlarım, Mehmet Cengiz'in yasaları geçiyor. Orman Bölge Müdürlüğü çok ilginç şeyler yapıyor. Türkiye'nin her tarafında sadece Artvin'e özgüdür, devlet vatandaştan ormanı korur, bizim Artvin'de vatandaş devletten ormanı korumaya çalışıyor. Bizim Artvin'de roller değişti ama bu gidişatın ne olduğunu, tablonun nereye gittiğini Artvinliler biliyor” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol