birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.04.2019 15:25

Artvin’de öğrencilere faşist saldırı

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde (AÇÜ) 1 Mayıs öncesi ‘Özgürlüğümüzü Geri Alalım’ bildirisi dağıtan gençler faşistler tarafından saldırıya uğradı. ‘Özgürlüğümüzü geri alalım’ bildirisi dağıtan 4 öğrenci, ilk olarak okulun kantin işletmecisi Mahir Kırçiçek tarafından tehdit edildi. Öğrenciler daha sonra faşistler tarafından darp edildi. İşletmeci Kırçiçek’in “Benden izin almadan bildiri dağıtamazsınız. Benim ekmeğimle oynamak isteyeni okulda olmasa da […]

Artvin’de öğrencilere faşist saldırı

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde (AÇÜ) 1 Mayıs öncesi ‘Özgürlüğümüzü Geri Alalım’ bildirisi dağıtan gençler faşistler tarafından saldırıya uğradı.

‘Özgürlüğümüzü geri alalım’ bildirisi dağıtan 4 öğrenci, ilk olarak okulun kantin işletmecisi Mahir Kırçiçek tarafından tehdit edildi. Öğrenciler daha sonra faşistler tarafından darp edildi.

İşletmeci Kırçiçek’in “Benden izin almadan bildiri dağıtamazsınız. Benim ekmeğimle oynamak isteyeni okulda olmasa da Artvin’e gömerim” dediği öğrenildi.

Kırçiçek’in özel güvenliğin önünde savurduğu tehditler üzerine, öğrenciler Ülkü Ocakları üyesi kişiler tarafından saldırıya uğradı.

Saldırıya uğrayan öğrencilerden birinin başına dikiş atıldığı öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız