birgün

26° AÇIK

Artvin'de Trabzonspor bayrağının indirilmesi tepki çekmişti: Şirketten açıklama geldi

Artvin’de Trabzonsporlu taraftarlarca Türkiye'nin en yüksek 3. viyadüğüne dikilen 61 metre uzunluğundaki Trabzonspor bayrağının indirilmesiyle ilgili şirket yetkilisi "kule vinç sökümü yapılması zarureti ortaya çıkınca iş güvenliği kapsamında can güvenliğini ve kaza riskini önlemek amacıyla indirildi" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 17.03.2022 12:08
Artvin'de Trabzonspor bayrağının indirilmesi tepki çekmişti: Şirketten açıklama geldi
Abone Ol google-news

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu'nun bitimine 9 hafta kala en yakın takipçisine 15 puan fark atan Trabzonspor, şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etti.

Birçok ilde Trabzonspor bayrakları şimdiden asılmaya başlarken, Yusufeli ilçesinde ise yapımı devam 150 metre yüksekliğinde olan dev viyadüklere 22 metre genişliğinde 61 metre uzunluğundaki dev Trabzonspor bayrağını asıldı.

Daha sonra indirilmesi tepkilere neden olurken, viyadükleri yapan firmanın Proje Müdürü Sonel Serttaş açıklama yaptı.

"HERHANGİ BİR TALİMAT OLMAMIŞTIR"

Serttaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yusufeli Merkez Viyadüğü yapım çalışmaları taahhüdümüz altında devam etmektedir. 10 Mart tarihinde Merkez Viyadüğü P4-P5 ayakları arasına asılmış olan Trabzonspor Bayrağı P4 ayağına bağlı olan kule vinç sökümü yapılması zarureti ortaya çıkınca iş güvenliği kapsamında can güvenliğini ve kaza riskini önlemek amacı ile bayrağı asan ilgililerden geçici olarak indirilmesi tarafımızdan istenmiş ve gerekli işlem yapılmıştır. Kule vinç söküm işlemleri halen devam etmektedir. Kule vinç söküm işleminin Cuma gününe kadar bitirilmesi planlanmıştır. Cuma gününden sonra bayrağın asılmasına ilişkin herhangi bir engel olmadığı da yine ilgililere bildirilmiştir. Dolayısı ile Yusufeli Merkez Viyadüğüne asılmış olan Trabzonspor Bayrağının indirilmesi ile ilgili olarak ne kontrollük teşkilatı ne Karayolları Bölge Müdürlüğü nede başka herhangi üçüncü bir şahsın sözlü talimatı ya da yazılı bir uyarısı olmamıştır.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol