birgün

5° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Aşı karşıtlarından İstanbul'da eylem: HES kodunu Bill Gates fonluyor...

İstanbul'da eylem yapan aşı karşıtı grup, HES kodunu ünlü milyarder Bİll Gates'in fonladığını uydurdu.

GÜNCEL 20.02.2022 20:18
Aşı karşıtlarından İstanbul'da eylem: HES kodunu Bill Gates fonluyor...
Abone Ol google-news

Aşı, maske, HES kodu ve PCR testi zorunluluğuna karşıt olduklarını belirten Plandemi Büyük Buluşma Platformu'ndan bir grup, balonlu eylem yaptı.

Plandemi Büyük Buluşma Platformu'ndan yaklaşık 50 kişilik bir grup, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binasının yakınında toplandı.

Grup, "Maske, mesafe hepsi hikaye", "İnsanlık için elele" yazılı pankartlar açtı. Grup adına basın açıklaması yapan Ali Osman Önder, "Biz aşı karşıtı değiliz, isteyen istediği kadar fıçı fıçı aşı olabilir. Biz aşı dayatmasına karşıyız, biz PCR dayatmasına karşıyız, biz HES kodu dayatmasına karşıyız" dedi.

Önder, siyasilerin maskesiz, etrafındakilerin ise maskeli olduğunu öne sürerek maskesiz olarak toplu taşımaya binmek istediklerini belirtti. HES kodunun dijital kölelik sistemine bir adım olarak niteleyen Önder, Bill Gates tarafından fonlanan bir sistem olduğunu ileri sürdü.

2023 yılına kadar deri altı çiplerinin uygulamaya geçileceğini iddia eden Önder, küresel planların dijital barkodluk sistemiyle devam ettiğini belirterek "Biz bu uygulamaların kölesi değiliz, köle olmayacağız. Biz insanız" dedi. Platform üyeleri "Küresel faşizme hayır" şeklinde slogan attı. açıklamanın ardından grup üyeleri, havaya beyaz balonlar uçurdular. (DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol