birgün

17° AÇIK

SAĞLIK 22.06.2021 10:44

Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indirildi

Covid-19’a karşı aşı kampanyasında randevu için yaş sınırı 25 yaşa indirildi.

Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 25’e indirildiğini açıkladı. Koca, ilk randevuların yarın verileceğini bildirdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Koca, şunları söyledi:

AŞI RANDEVULARINDA YAŞ SINIRI 25’E İNDİ. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin. Gençlik salgına karşı harekete geçsin. Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indi. İlk randevular yarın.

Türkiye’de bugüne kadar 14 milyon 533 bini 21 doz, 28 milyon 474 bini ilk doz olmak üzere toplam 43 milyon 7 bin doz Covid-19 aşısı uygulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol