birgün

27° AZ BULUTLU

SAĞLIK 30.09.2019 12:33

Aşının önemini tiyatroyla anlattılar

Rize-Artvin Tabipler Odası Hekimleri “Hey Yönüyle Aşı ve Sağlığımız” konulu halk toplantısı düzenledi. Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Tiyatro Kulubü oyuncuları, aşının önemini tiyatro gösterisi ile anlattı

Aşının önemini tiyatroyla anlattılar

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Rize-Artvin Tabipler Odası Hekimleri “Hey Yönüyle Aşı ve Sağlığımız” konulu halk toplantısı düzenledi.

Artvin İyi Hekimlik Halk Sağlığı Toplantıları başlığı altında halk toplantıları düzenleyen Rize-Artvin Tabipler Odası Hekimleri ilk toplantıyı “Her Yönüyle Aşı ve Sağlığımız” konusuyla Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenledi. Yapılan toplantıya Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Alpay Azap katılım gösterdi.

Her Yönüyle Aşı ve Sağlığımız toplantısı Artvin’de yaşayan ve aşı ile ilgili bilgi veren insanların video gösterimiyle başladı. Video gösteriminin ardından Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Tiyatro Kulubü oyuncularının aşı konulu tiyatro gösterisiyle devam etti.

Yapılan tiyatro gösterisinin ardından Prof. Dr. Alpay Azap aşı hakkında bilinenleri ve bilinmeyenleri anlatarak katılımcıları bilgilendirdi. Toplantı katılım gösterenlerin sorularıyla sona erdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız