birgün

14° AÇIK

Asiye Ateş’in sağlık durumuna ilişkin açıklama: “Şu an gayet iyi”

Antep’te köpeklerin saldırısında yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş´in Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nde 4 saat süren ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, “Şu an gayet iyi, yoğun bakımda izleniyor” dedi.

GÜNCEL 27.12.2021 14:36
Asiye Ateş’in sağlık durumuna ilişkin açıklama: “Şu an gayet iyi”
Abone Ol google-news

Antep’te Beştepe Mahallesi'nde, 22 Aralık'ta bir sitede 2 köpeğin saldırısında yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama yapıldı.

DHA'da yer alan habere göre Asiye Ateş’in başarılı ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, küçük kızın durumunun iyi olduğunu belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından dün yaklaşık 4 saatlik ameliyatla Asiye’ye doku nakli yapılmıştı.

Asiye’nin sağlık durumuyla ilgili konuşan Özkan, “Bir miktar hayati önemi olduğu için de doku naklini biraz öne aldık ve dün ilk ameliyatını yaptık. Başarılı geçti. Hasta takip ediliyor” dedi.

Asiye'ye yapılan doku nakli ameliyatında, dokuların sırtından ve bacağından alındığını belirten Prof. Dr. Özkan, "Ek doku talebi gerekebilir. Bakacağız. Epeyce derin yarası ve kemik eksiklikleri vardı. Bunları tamamlamaya çalışacağız. Beyinde şu anda bir hasar yok. Ama ilerde enfeksiyon olur mu takip edeceğiz. İşitme ve his kaybı olup olmadığını takip edeceğiz. Öncelikle hayati dokularını naklettik. Şu an gayet iyi, yoğun bakımda izleniyor. Ailesiyle de görüştüm. Şu an için bir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol