birgün

7° HAFİF YAĞMUR

YEŞİL BİRGÜN 04.12.2019 09:41

Askeri arazi talana açılacak

Askeri arazi talana açılacak

İSMAİL ARI

İstanbul Bakırköy’deki Atatürk Havalimanı yanında bulunan eski askeri arazi TOKİ tarafından 232 milyon TL’ye satışa çıkartıldı. TOKİ’nin satacağı araziler arasında Van Devlet Hastanesi’nin eski arazisi de bulunuyor. Arazi tapuda “askeri kışla ve tarla” ile “bağ içerisinde askeri binalar” olarak kayıtlı görünüyor. Arazide bulunan 17 askeri lojman 2013 yılında yıkıldı. Eski Van Devlet Hastanesi arazisi de TOKİ’nin satışa çıkardığı yerler arasında yer alıyor. TMMOB Mimarlar Odası Van Şubesi yaptığı açıklamada “Parselin yeşil alan olarak değerlendirilmesi daha uygun olacaktır.Satışın durdurulması dışında, imar planının ilk haline getirilmesi gerekmektedir.Ranta kurban edilmeden güç birliğiyle sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız