birgün

22° AÇIK

Aşkla, umutla, heyecanla yazmaya devam edeceğiz

Gazetemiz dijital abonelik kampanyasının yeni dönemi olan ‘BirGün Benim’i düzenlediği etkinlikle tanıttı. Geceye sanat, siyaset ve medya dünyasından birçok isim katıldı. Sosyal medyadan da #BirGünBenim etiketine destek mesajları yağdı

GÜNCEL 04.02.2020 17:03
Aşkla, umutla, heyecanla yazmaya devam edeceğiz
Abone Ol google-news

Gücünü halktan alan BirGün, dijital üyelik kampanyasının yeni etabını dün akşam düzenlenen etkinlikte başlattı. İstanbul Şişhane’de bulunan Salon İKSV’de gerçekleşen etkinliğe, sanat, siyaset ve medya dünyasından birçok isim katıldı.

BirGün Gazetesi Yayın Koordinatörü Yaşar Aydın, gecede yaptığı konuşmada, baskıların bir adım daha ileri taşındığını ancak BirGün’ün gazetecilik yapma inadından vazgeçmeyeceğini vurguladı. Gerçeğin sesini yükseltmek isteyen herkesi BirGün’e dijital abone olmaya çağıran Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘BÜYÜYORUZ’

“AKP gidiş döneminde özellikle medya alanında baskısını arttırdı. Muhalif gazeteler açık hedef haline geldi. Bizle uğraşmaya başladılar. Bir yandan keyif almaya başladık çünkü demek ki işimizi iyi yapıyoruz ve doğru yoldayız. Önce basın ilan sonra basın kartı ambargoları ortaya çıktı. Kurulurken ‘Sermayeden bağımsız, okurlarımıza dayanarak bir gazete yapacağız’ demiştik ve böyle devam ettik. Bize baskı uygulandıkça bir adım daha ileri attık. Ege’de, Güney’de, Karadeniz’de bölge bürosu oluşturduk. Önümüzdeki birkaç içerisinde Avrupa’da dijital bir yayın başlayacak.”

GECEYE DEĞER KATANLAR

Geceye BirGün çalışanları ve yazarlarının yanı sıra sanat, siyaset ve medya dünyasından katılan isimlerin bazıları şöyle:

Ercan Kesal, Murat Meriç, Cengiz Bozkurt, Ezel Akay, Taner Timur, Güven Erkin Erkal, Feray Aytekin Aydoğan, Zeynel Özen, Erdal Güney, Sezgin Tanrıkulu, Özgür Karabat, Ayşen Şahin Aksakal, Mehmet Atay, Elif Ilgaz, Turgut Öker, Hayri Kozanoğlu, Alper Taş, Erdoğan Toprak, Raşit Tükel, Barış Yarkadaş, Yüksel Mansur Kılınç, Mustafa Hoş, Mehveş Evin, Aydın Selcen, Hayri Erdoğan, Onur Hamzaoğlu, İlbay Kahraman, Sinem Sal, Faruk Eren, Gökhan Durmuş, Levent Tüzel, Fatih Polat, Ferhat Çelik.

askla-umutla-heyecanla-yazmaya-devam-edecegiz-683948-1.

SOSYAL MEDYADA DESTEK YAĞDI

Sosyal medyada #BirGünBenim etiketine destek mesajları yağdı. Atılan tweetlerden bazıları şu şekilde:

 • Yekta Kopan: BirGün, üyelik kampanyasında yeni bir dönem başlatıyor.
 • Zeynep Altıok Akatlı: Haber alma özgürlüğümüz için, gerçek habere bilgiye ulaşmak için, farketmek, sorgulayabilmek için #BirgünBenim deme zamanı. Patronsuz gazete BirGün Gazetesi siz de varsanız güçlü.
 • Murat Bakan: Gerçeğin sesini yükseltmek, #BirGünBenim demek hepimizin sorumluluğu! Gelin gerçeğin sesini, hepimizin sesini birlikte yükseltelim! Çünkü BirGün bizim; hepimizin.
 • Utku Çakırözer: Özgür ve bağımsız bir medya için #BirGünBenim BirGün Gazetesi hepimizin!
 • Özgür Özel: İktidar partisinin tüm siyasi ve ekonomik baskılarına rağmen gazeteciliğin temel ilkeleri çerçevesinde gerçek gazetecilik yapan BirGün gazetesini desteklemenin tam zamanı.
 • Özgür Karabat: Bu sese kulak verelim. BirGün Yaşasın. Özgür Basın Susmasın.
 • Gaye Usluer: Dün olduğu gibi Bugün de Yarın da Özgür basının yanında olacağız Özgür haberciliği destekleyeceğiz.
 • Mustafa Sönmez: Gerçeklerden mahrum kalmamak, haber alma hakkına sahip çıkmak için #BirGünBenim demeli herkes.
 • Bülent Mumay: Şimdi #BirGünBenim deme zamanı.
 • Mahmut Tanal: Halkın gazetesi BirGün'ü destekleyelim, sahip çıkalım.
 • Can Güneş: Dünüm, bugünüm, yarınım.. #BirGünBenim
 • İlda Alçay: Çocukken babam,bu bizim gazetemiz dediğinde, anlayamamıştım.Büyürken daha iyi anladım #BirGünBenim BirGün hepimizin.
 • Haluk Aslaner: Saray'ın özgür ve bağımsız medyaya yönelik operasyonlarına karşı şimdi #BirGünBenim deme zamanı.
 • Barış Kalkanlı: #BirGünBenim doğru habere ulaşma garantim.
 • Leman Dergisi: Bugün dergi var ama arkadaşları gönderdik dayanışma için.
 • Ayrıntı Yayınları: Ülkenin karanlığa sürüklendiği böylesi bir süreçte, toplumun daha fazla gerçeğe ihtiyacı var. #BirGünBenim
 • Çiçek Çatalkaya: BirGün, bu pespaye düzende haber değeri taşımayanların, yani yok sayılanın, ezilenin, horlananın dışlananın gazetesidir. Senin, benim, bizim gazetemiz

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol