birgün

16° AÇIK

Aslıhan Sinem Çiçek'in şüpheli ölümü: Tutuklanan Burak Kaya, yardım ettiğini öne sürmüş

Aslıhan Sinem Çiçek'in şüpheli ölümü ile ilgili soruşturmada, Çiçek'e ait cep telefonunu üzerinden çıkan Burak Kaya, gasp suçundan tutuklandı. Çiçek'i tanımadığını ve yolda tesadüfen görüp yanına gittiğini önü süren Kaya, Çiçek'in cep telefonunun üzerinde çıkması ile ilgili sorulara yanıt vermedi.

KADIN 16.08.2022 15:55
Aslıhan Sinem Çiçek'in şüpheli ölümü: Tutuklanan Burak Kaya, yardım ettiğini öne sürmüş Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

İzmir'de, iş görüşmesine gittikten sonra eve geri dönmeyen, kayıp başvurusu üzerine de hastaneye kaldırıldığı anlaşılan 18 yaşındaki Aslıhan Sinem Çiçek'in ölümünün ardından cep telefonu üzerinden çıkan Burak Kaya'nın ifadesi ortaya çıktı. Kaya ifadesinde, Çiçek'i tanımadığını, yolun ortasında oynarken görünce başına bir şey gelmemesi için yol kenarına götürdüğünü söylediği belirtildi. Kaya’nın, Çiçek'e ait cep telefonunun üzerinden çıkmasıyla ilgili sorulan soruları ise yanıtsız bıraktığı belirtildi.

Bayraklı ilçesinde oturan Aslıhan Sinem Çiçek, 26 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında, Bornova'daki bir restoranla garsonluk işi ile ilgili görüşmek için evden çıktı. Sinem akşam eve dönmeyip, telefonuna da ulaşılamayınca babası Serdar Çiçek, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ekipler, Çiçek'in Ege Üniversitesi Hastanesi'nde olduğunu tespit etti. Böbrekleri iflas ettiği belirtilen Aslıhan Sinem Çiçek, 27 Temmuz'da hastanede yaşamını yitirdi.

ŞÜPHELİ GASP SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Aslıhan Sinem Çiçek'in ölümü ile ilgili soruşturma başlatan ekipler, şüpheli olarak Burak Kaya'yı gözaltına aldı. Çiçek'in cep telefonu üzerinden çıkan Kaya, sevk edildiği adliyede 'gasp' suçundan tutuklandı.

Burak Kaya'nın ifadesinde Çiçek'i tanımadığını ve yolda tesadüfen görüp yanına gittiğini önü sürdüğü öğrenildi. Kaya'nın polisteki ifadesinde, "Yoldan geçerken gördüm. Yol ortasında oynuyordu. Başına bir şey gelmesin diye alıp yol kenarına götürdüm. Beni tokatladı. Bunun üzerine bıraktım" dediği belirtildi. Buna karşın Kaya'nın, Çiçek'in cep telefonunun üzerinden çıktığının hatırlatılması üzerine sorulan sorulara yanıt vermediği öğrenildi.

BABA ÇİÇEK: KANINDA YÜKSEK MİKTARDA UYUŞTURUCU TESPİT EDİLDİ

Aslıhan Sinem Çiçek'in babası Serdar Çiçek ise kızının kanında yüksek miktarda uyuşturucu tespit edildiğini belirterek, "Kızımın olay yerinde bahsettiği başka isimler kimler? Bunların araştırılmasını istiyoruz. Suçluların bulunması için devletimizden destek istiyoruz. Adalet istiyoruz. Kadın cinayetlerin durdurulmasını istiyoruz. Canımız yandı, evladımız gitti. Diğer genç kızlarımızın başına bir şey gelmesin" dedi.

Çiçek'in iş görüşmesinden çıktıktan sonraki anları güvenlik kamerasına yansıdı - DHAÇiçek'in iş görüşmesinden çıktıktan sonraki anları güvenlik kamerasına yansıdı - DHA

İŞ GÖRÜŞMESİ SONRASI ARACA BİNİP AYRILMIŞ

Öte yandan, Çiçek'in Bornova'da iş görüşmesinden çıktıktan sonraki anları, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Aslıhan Sinem Çiçek'in bir hafif ticari araca bindiği görüldü.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol