birgün

8° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 28.03.2018 20:14

Assange'ın internet erişimi kesildi

Assange'ın internet erişimi kesildi

Yaklaşık 6 yıldır Ekvador'daki Londra Büyükelçiliği’nde yaşayan Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın internet erişiminin kesildiği belirtildi.

Assange’ın ziyaretçilerle de görüşmesinin engellendiği kaydedilirken, Londra’daki destekçilerine büyükelçilik binası önünde toplanma çağrısı yapıldı.

Olayı, Megaupload dosya paylaşım sisteminin eski sahibi Kim Dotcom’un Twitter’dan duyurdu. Dotcom'un yaptığı paylaşımda, “Julian Assange’ın interneti kesildi ve ziyaretçi kabul etmesine izin verilmiyor. Eğer Londra’daysanız lütfen en kısa sürede Ekvador Büyükelçiliği’nin önünde toplanın ve Julian’ın yeniden internete ulaşmasını talep edin” ifadelerine yer verildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız