birgün

1° AÇIK

Atanması tartışma yaratan Hasan Bülent Kahraman, İBB’deki görevinden istifa etti

İBB’ye atanmasıyla tartışmalara sebep olan Hasan Bülent Kahraman’in görevinden istifa ettiği öğrenildi.

GÜNCEL 20.08.2020 13:46
Atanması tartışma yaratan Hasan Bülent Kahraman, İBB’deki görevinden istifa etti
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu’na atanması eleştirilen eski Sabah yazarı Hasan Bülent Kahraman, görevinden istifa etti.

İBB’nin kültürel faaliyetlerine yön verecek olan Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu üyeleri dün açıklanmıştı. Kenan Kocatürk, Rumeysa Kiger, Özlem Ece, Yekta Kopan, Levent Erden, Mert Fırat, Harun Tekin ve Saffet Emre Tonguç gibi isimlerin yer aldığı kurulda AKP’ye yakınlığı ile bilinen, eski Sabah yazarı akademisyen Hasan Bülent Kahraman da vardı.

ESKİ YAZILARI HATIRLATILDI

Daha önce Sabah gazetesinde “İstanbul'u muhafazakarlar kurtaracak” başlıklı bir yazı yazan, ayrıca Beyoğlu’nun AKP'li eski Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan hakkında, “Beyoğlu'nu iki kuruşa içki içen lümpenlerden temizliyor” diye övücü yorumlar yapan Kahraman’ın İBB Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu’nda yer alması büyük tepki gördü.

İSTİFA ETTİ

TELE 1'den Ali Şimşek'in gündeme getirdiği haberle tartışmaların büyümesi üzerine, Kahraman’ın Kültür Daire Başkanlığı ile irtibata geçerek, görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol