birgün

5° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Ataşehir'de hastaya eziyet eden 4 tutuklu serbest bırakıldı

İstanbul İçerenköy Bayındır Hastanesi'nde, hasta kadının yüzüne para atarak eziyet eden 4 kişi, yapılan tutukluluk incelemesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÜNCEL 28.12.2022 17:55
Ataşehir'de hastaya eziyet eden 4 tutuklu serbest bırakıldı
Abone Ol google-news

İstanbul'un Ataşehir ilçesinde bulunan İçerenköy Bayındır Hastanesi'nde, hasta kadının yüzüne para atarak kötü muamelede bulunan 4 kişinin tutukluluk incelemesi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tamamlandı.

İnceleme sonunda 6 Ekim tarihinde tutuklanan Ali Erata, Emrah Örgün, İlknur Kaya ve İrem Aysime Erol'un haftada bir gün imza atma şeklindeki adli kontrol şartıyla yaklaşık 3 ay sonra serbest bırakılmalarına karar verildi.

NE OLMUŞTU?

İçerenköy Bayındır Hastanesi’nde, sağlık çalışanlarının hasta kadının yüzüne para atarak hakaret ettiği anlara ait görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Ardından hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı tespit edilen 9 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayına sevk edilen şüphelilerden 4'ü tutuklanmıştı.

Diğer 5 şüpheliden 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 2 şüpheli savcılıktan serbest bırakılmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan hastane 27 gün sonra 3 Kasım tarihinde yeniden hasta kabulüne başlamıştı.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol