birgün

26° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 20.10.2019 10:04

Ataşehir işçileri işini geri istiyor

Ataşehir işçileri işini geri istiyor

Ataşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler Alişan İpşiroğlu ve Melike Şahin bugün direnişlerinin 15’inci gününde. İşçiler işlerine geri dönmek istiyor. Ocak 2018’de sendikal örgütlenme çalışmalarına başladıkları belediyedeki güvenlik görevlilerinin çalışma alanındaki zorluk ve eksiklerini sözlü ve yazılı olarak belediye yönetimine ilettiklerini söyleyen İpşiroğlu, bu durumun hoş karşılanmadığını bu nedenle baskıya maruz kalıp, devamında da işten çıkarıldığını belirtti. İpşiroğlu “Ben Ataşehir Belediyesi’nde göreve başlarken düşüncelerimi, fikirlerimi, özgürlüğümü sizin ipoteğiniz altına veriyorum diye bir sözleşme imzalamadım” dedi.

İşverenlerin kadınlara saldırmasının daha kolay olduğunu düşündüğünü dile getiren Melike Şahin ise “Kadınların çok çabuk pes edeceğini düşünüyorlar. Oysa ki Türkiye’de birçok kadın direnişçi var, Türkan Albayrak, Yüksel direnişçisi Nuriye Gülmen, Acun Karadağ örnekleri var karşımızda. Aslında direnenler hep kadınları olmuştur. Bundan kaynaklı şunu diyoruz, cinsiyetçi kimlikle bakıp, kadına saldıran bu zihniyet karşısında biz dimdik ayakta duracağız. İşimize geri dönene kadar burada direnmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız