birgün

14° AÇIK

DÜNYA 24.06.2021 09:51

Atina'da 7 piskoposa asitle saldıran papaz gözaltına alındı

Atina'da disiplin soruşturması geçiren bir rahip, 7'si Ortodoks piskopos olan 10 kişiye asitle saldırdı. Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kakilias, 3 din adamının durumunun ciddi olduğunu ifade etti.

Atina'da 7 piskoposa asitle saldıran papaz gözaltına alındı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da aralarında 7 tane Ortodoks piskopos da bulunan 10 kişiye, disiplin soruşturması geçiren bir papazın asitle saldırdığı belirtildi.

3 piskoposun çarşamba gecesi geç saatte meydana gelen saldırıların ardından hala hastanede, saldırganı gözaltına alan polis memurunun da yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Saldırıyı "daha önce eşi benzeri görülmemiş ve trajik" diye nitelendiren Yunanistan Sağlık Bakanı Vasilis Kakilias, 3 din adamının durumunun ciddi olduğunu ifade etti.

Yerel basına göre, 1.8 gram kokain bulundurduğu için disiplin soruşturması geçiren saldırganın, görevden alınması için görüşüldüğü belirtildi. Saldırıya uğrayanların çoğunlukla elleri ve yüzlerinde olmak üzere vücutlarında yanıklar meydana geldi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol