birgün

22° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 03.07.2020 08:43

AtlasGlobal çalışanları mücadelede kararlı

AtlasGlobal çalışanları mücadelede kararlı

HABER MERKEZİ

AtlasGlobal Havayolları’nın iflas davası dün İstanbul Bakırköy Adliyesi’nde görüldü. Davaya altı aydan fazla süredir ücretlerini ve diğer haklarını alamayan AtlasGlobal çalışanları da katıldı.

Adliyenin önünde açıklama yapan çalışanlar, “Ali Murat Ersoy, sözünü tut, paramızı ver!”, “Ali Murat Ersoy’a haber verin: Alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız” yazılı pankartlar açtı.

İçeride kalan maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alana dek susmayacaklarını belirten çalışanlar, “Atlasjet’in batmadığını biliyoruz. Bu şaibeli iflas kararını gün yüzüne çıkarmak ve hakkımızı almak için her şeyi yapacağız” dedi. AtlasGlobal’in iflasıyla 2 bin çalışan işsiz kalmıştı. Haklarını alamayan çalışanlar, Atlas Zedeler Adalet Platformu adıyla bir araya gelerek mücadele başlatmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız