birgün

22° AZ BULUTLU

MEDYA 15.04.2020 11:30

ATV çalışanlarına işten çıkartıldıkları SMS'le tebliğ edilmiş

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına ara verilmesinin ardından, programda görev alan 50 çalışanın işine son verilmesi SMS ile bilgilendirilmiş

ATV çalışanlarına işten çıkartıldıkları SMS'le tebliğ edilmiş

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'in, yayına ara vermesinin ardından 50 çalışanın görevine son verildiği iddialarını yalanlayan yapımcı şirketin, çalışanlara mesaj göndererek, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları sözleşmelerinin feshedildiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan talimatıyla AKP Grubu tarafından hazırlanan yeni torba yasa ile işten çıkartmalar 3 ay boyunca yasaklanmasına rağmen, Müge Anlı ile Tatlı Sert programının yapımcı şirketi Mavi Klaket, çalışanların sözleşmelerinin bitimine 3 ay kala 50’ye yakın çalışanın işine son vermişti.

Medyaradar'ın haberine göre; çalışanların telefonlarına gönderilen mesajla işten çıkartma haberleri resmiyet kazandı.

Sigortaları kesilen, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına yönelik sözleşmeleri feshedilen çalışanların en büyük şikayeti ise Müge Anlı’nın arkalarında durmaması oldu.

Mağduriyetlerini dile getiren çalışanlara, "işsizlik maaşına başvurun" denilirken, şirket bu çalışanlar tarafından çekilen bant yayınlardan da gelir elde etmeye devam edecek.

Müge Anlı'nın programı geçtiğimiz hafta ekipte görülen koronavirüs vakasının ardından ara vermek zorunda kalmıştı.

atv-calisanlarina-isten-cikartildiklari-sms-le-teblig-edilmis-716986-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol