birgün

22° AZ BULUTLU

MEDYA 08.04.2020 16:56

ATV'deki işten çıkarma iddialarına yapım şirketinden açıklama

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının yapım şirketi Mavi Klaket yaptığı açıklamada, "Coronavirüs nedeniyle geçici bir süre yayına ara verdik. Bunlar aslı astarı olmayan haberler" dedi

ATV'deki işten çıkarma iddialarına yapım şirketinden açıklama

ATV'de ekrana gelen ve yayınına ara verilen Müge Anlı ile Tatlı Sert programında çalışan 50 set işçisinin işten atıldığına ilişkin iddiaya yapım şirketinden cevap geldi.

MedyaTava'ya açıklamada bulunan Mavi Klaket Yapım yönetimi iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Açıklamada, "Müge Anlı ile Tatlı Sert ekibinde 61 kişi çalışıyor. Haber ekibi ve istihbarat ekibi evde çalışıyor. Montaj ekibi burada. Coronavirüs nedeniyle geçici bir süre yayına ara verdik. Bunlar aslı astarı olmayan haberler. Çalışanlarımız bile biliyor böyle bir şey olmadığını ve bizi arayıp sormuyorlar. SGK çıkışları yapılmadı, maaş alamama durumu yok. Müge Anlı ile Tatlı Sert gibi bir programda 50 kişinin işine son verilmesi söz konusu olabilir mi?" ifadelerine yer verildi.

Yapım şirketi ayrıca, şimdilerde eski bölümleri banttan yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının Pazartesi günü canlı yayınla ekrana dönebileceğini de söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol