birgün

24° AZ BULUTLU

ATV, Fuat Uğur'u kovdu

Uzun süredir köşe yazılarında Şebnem Bursalı ile tartışan Fuat Uğur, ATV'den kovuldu.

MEDYA 15.02.2021 17:04
ATV, Fuat Uğur'u kovdu
Abone Ol google-news

ATV yönetimi, haftalardır köşe yazılarında birbirleriyle tartışan yandaş yazarlar Şebnem Bursalı ve Fuat Uğur hakkında kararını verdi. Fuat Uğur kovuldu.

Haberi duyuran Odatv, Fuat Uğur'un kovulma sürecini ve neler yaşandığını şöyle aktardı;

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl ilk defa Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) 2019 yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni'ne katıldı.

Törene sponsor olarak katılan Murat Kapki de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödül alanlar arasındaydı. Murat Kapki törende Erdoğan ile olan fotoğrafını sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin çatısı altında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin elinden bu plaketi almak şahsım ve firmam adına büyük bir onurdur” ifadeleriyle paylaştı.

Ancak Erdoğan’dan ödül alan Murat Kapki için iktidar medyasının bir kısmında, “İmamoğlu’nun reklam şirketinin sahibi”, “Olay TV’nin sponsoru”, “Kardeşi FETÖ okulunda müdür”, “bilinmezliklerle dolu bir isim” denilerek hedef gösteriliyordu.

Konuyla ilgili Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur da, “İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi?” başlıklı bir yazı kaleme aldı ve Murat Kapki’nin törene sonradan sponsor olarak eklendiğini, katılabilmek için ise 2 milyon TL ödediğini öne sürdü. Ayrıca Fuat Uğur yazısında Murat Kapki’nin açılabilecek soruşturmalardan kurtulmak için Erdoğan ile fotoğraf verdiğini de iddia etti.

Uğur’un iddialarına yanıt RTGD Başkanı, ATV Ankara Temsilcisi ve Sabah yazarı Şebnem Bursalı’dan geldi. Bursalı, sosyal medya hesabından Fuat Uğur’u yalanladı. Uğur da yanıtında iddialarını devam ettirdi. İki ismin tartışması günler boyunca sürdü.

Tam sular duruldu, derken; yeni bir gelişme yaşandı. ATV Avrupa’da “Avrupa'da Gündem” programını sunan Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’un görevine son verildi."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun