birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Avcılar'da iki kişi Atatürk posterlerini yırttı

İstanbul'un Avcılar ilçesinde billboardlardaki Atatürk posterleri iki kişi tarafından yırtıldı. Lise öğrencilerinin tepki gösterdiği şahıslar, olay yerinden koşarak kaçtı.

GÜNCEL 19.05.2022 16:17
Avcılar'da iki kişi Atatürk posterlerini yırttı
Abone Ol google-news

Avcılar'da billboardlardaki Atatürk posterleri yırtanlara 2 lise öğrencisi tepki gösterdi.

Merkez Mahallesi Havuz Meydanı'nda meydana gelen olaya göre, billboardlardaki Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının posterleri iki kişi tarafından çekilerek yırtıldı.

Bu sırada yoldan geçen lise öğrencileri Ahmet Gülhan ile Eyüp Yıldırım, posterleri yırtanlara tepki gösterdi. Posterleri yırtanlar ise "Elimiz çarptı" yanıtını verdi. Öğrenciler ile posteri yırtanlar arasında tartışma yaşandı.

Yoldan geçenlerin ayırması üzerine posterleri yırtan kişiler koşarak kaçtı. İhbar üzerine polis ekipleri olay yerine geldi. Bölgedeki güvenlik kamera kayıtları incelenerek Atatürk posterlerini yırtıp kaçtıkları iddia edilen şüphelilerin tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.

Belediye yetkilileri de yırtılan posterlerin kısa süre içerisinde yenileri ile değiştirileceğini söyledi.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol