birgün

22° AÇIK

YAŞAM 18.12.2018 09:50

Avcılar'da öğrencilerden okul bahçesine 7 kedi evi

Avcılar'da öğrencilerden okul bahçesine 7 kedi evi

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Avcılar’daki bir ortaokulda öğrenciler, sokak kedilerini soğuk ve açlıktan korumak amacıyla okulda 7 tane kedi evi yaptı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Borusan Oto Zehra-Nurhan Kocabıyık Ortaokulu öğrencileri, havaların giderek soğuması ile birlikte, sokak kedilerinin aç ve barınacak yer bulmakta sıkıntı çektiklerini düşünerek harekete geçti. Öğrencilerin bu endişelerini öğretmenlerine iletmeleri üzerine okul müdürü Şeref Öncel’in de onayı ile okul bahçesinde kedi evleri yaptırılması kararlaştırıldı. İngilizce öğretmeni Osman Balkan, öğrencilerin bu sosyal faaliyetleri ile ilgilenmesi için yapılan çalışmaları koordine etti. Okul müdürü Öncel’in bu yıl sağladığı katkı ile okulun bahçesine su geçirmez, korunaklı 7 ayrı kedi evi yaptırıldı.

avcilar-da-ogrencilerden-okul-bahcesine-7-kedi-evi-543317-1.

Sokak kedileri böylece okulda eve kavuştu. Öğrenciler ders aralarında sık sık kedilerin yanına giderek onları severken, bazıları da harçlıkları ile onlara kedi mamaları, bazıları da öğleyin yemedikleri yiyeceklerinden veriyor. Öğretmen Osman Balkan, kedilerin artık okulun bir parçası haline geldiğini, hayvan sever öğrencilerin bu sevgisini desteklediklerini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız