birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.08.2021 15:33

Avukat Karabulut: Dedeoğulları ailesine saldıranlar, katliamı WhatsApp grubunda tasarlamış

Konya’da katledilen Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, katliamın Whatsapp grubu kurularak organize şekilde yapıldığını söyledi.

Avukat Karabulut: Dedeoğulları ailesine saldıranlar, katliamı WhatsApp grubunda tasarlamış

Konya'da Dedeoğulları ailesine saldırarak 7 kişiyi öldüren saldırganların, Mayıs ayındaki saldırıdan sonra WhatsApp grubu kurarak organize oldukları belirtildi.

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesine 30 Temmuz günü yapılan saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti. 10 kişinin tutuklandığı saldırıyla ilgili ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut, saldırganların WhatsApp grubu kurarak organize olduklarını söyledi.

Dedeoğulları ailesine 12 Mayıs'ta da saldırı yapıldığını hatırlatan Karabulut, o tarihten sonra saldırganların WhatsApp grubu kurdukları açıkladı.

'KATLİAMI YAPAN YALNIZ DEĞİL'

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karabulut, "Katliamı yapan'ın yalnız olmadığı, 12 mayısta Dedeoğulları ailesine yapılan saldırıdan sonra saldırgan ailenin WhatsApp grubu kurarak organize bir şekilde tasarlayarak katliamı yaptıkları ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Dedeoğulları ailesinin katil zanlısı Mehmet Altun'un eşi, annesi, babası ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 10 kişi dün tutuklanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol