birgün

24° AZ BULUTLU

Avukatlardan meslektaşlarına iki günlük boykot çağrısı: "Duruşmalara girmeyin"

İzmir Barosu ve Antalya Barosu, öldürülen avukat Servet Bakırtaş için 7-8 Temmuz tarihlerinde duruşmalara girmeme çağrısı yaptı.

GÜNCEL 06.07.2022 21:54
Avukatlardan meslektaşlarına iki günlük boykot çağrısı: "Duruşmalara girmeyin"
Abone Ol google-news

İzmir Barosu ve Antalya Baorusu, İstanbul Barosu üyesi avukat Servet Bakırtaş'ın öldürülmesiyle ilgili yaptıkları açıklamada tüm meslektaşlarına, 7 ve 8 Temmuz'da duruşmalara girmeme çağrısı yaptı.

İzmir Barosu'ndan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"İzmir Barosu Yönetim Kurulu, İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Av. Servet Bakırtaş'ın silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi üzerine yapmış olduğu acil toplantı sonucunda; 'avukatlara yönelik önlen(e)meyen şiddet ve saldırılar karşısında, yetkilileri uyarmak ve acil önlem için göreve çağırmak üzere tüm meslektaşlarımıza 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde duruşmalara girmeme çağrısı yapılmasına' karar verilmiştir.

Tutuklu işler dışında CMK müdafilerine Yönetim Kurulumuzun kararını gerekçe göstererek; özel vekil ve müdafilere de Yönetim Kurulumuzun kararına uyarak duruşmalara girmemeleri yönünde çağrıda bulunuyoruz. Bir yanda ekonomik şiddet, bir yanda ölüm; Yeter artık!"

Antalya Barosu'ndan yapılan açıklamada ise, "Öldürülen avukat Servet Bakırtaş için 07/07/2022 (yarın) saat 12:30’da Barohan önündeyiz. Meslektaşlarımızı perşembe ve cuma günü duruşmaları boykot etmeye davet ediyoruz" denildi.

İstanbul'da silahla yaralama suçundan 5 yıl hapis yatıp tahliye olan Abdullah Türkoğlu isimli erkek, aynı olay nedeniyle kendisine tazminat davası açan Öznur Tufan ve avukatı Servet Bakırtaş'ı öldürmüştü.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol