birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 24.12.2019 12:19

Avustralya'da AVM'de 'hediyeli balon' izdihamı: 17 kişi yaralandı

Avustralya'da bir AVM'de içinde hediye olan balonları yakalamak için insanların birbirini ezdiği olayda 17 kişi yaralandı. Olaya tanıklık eden müşterilerden Christie Trawan Budi, "Herkes birbirine bağırıyor ve üzerinden kalkmasını söylüyordu" dedi

Avustralya'da AVM'de 'hediyeli balon' izdihamı: 17 kişi yaralandı

Avustralya'da bir alışveriş merkezinde içine hediyeler konulmuş balonları kapmak için aşağıda bekleyen kalabalık, balonların salıverilmesinin ardından hediyeleri yakalayabilmek için birbirini ezdi. Yaşanan olayda 17 kişi yaralandı.

Sputnik'te yer alan habere göre; amatör kameralar tarafından kaydedilen olay Avustralya'nın Sidney kentinin Parramatta bölgesinde bulunan bir alışveriş merkezinde meydana geldi.

Bir alışveriş merkezinin müşterileri için hazırladığı ve 'Mega Balon Yağmuru' adını verdiği etkinlikte bazılarının içine hediyeler konulmuş yüzlerce balon, aşağıda bekleyen ve yaklaşık 150 kişiden oluşan kalabalığın üzerine bırakıldı.

Hediyeyi kapmak için yarışan insanlar balonları yakalayabilmek için adeta birbirlerini ezdi.

Onlarca kişinin yere düştüğü olayda 17 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yerel medya 5 kişinin tedavi için hastaneye kaldırıldığını; 12 kişiye ise olay yerinde müdahale edildiğini duyurdu.

Olaya tanıklık eden müşterilerden Christie Trawan Budi, AFP'ye yaptığı açıklamada "Herkes birbirine bağırıyor ve üzerinden kalkmasını söylüyordu" dedi.

Polis tarafından yapılan açıklamada ise, "Balonlar salındığında kalabalık balonlara doğru koştu ve olay bazı insanların tekmelenmesi ve yaralanmasına yol açtı" ifadelerine yer verildi.

​​Alışveriş merkezinin sahibi olan Scentre Group'un sözcüsü ise, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi ve "Müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği önceliğimizdir" ifadelerini kullandı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız