birgün

11° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 03.03.2021 11:52

Avustralya’da havayolu şirketinden ‘gizemli uçuş’ kampanyası

Avustralya’nın ulusal havayolu şirketi Qantas, yolcu sayısını artırmak ve ülke turizmini canlandırmak için yola çıkanların ‘nereye ineceklerini bilmedikleri’ uçuşlar başlattı.

Avustralya’da havayolu şirketinden ‘gizemli uçuş’ kampanyası

Salgın nedeniyle sınırların 2022’den önce açılmayacağından yola çıkan Avustralya’nın ulusal havayolu şirketi Qantas, yolcu sayısını artırmak ve ülke turizmini canlandırmak için yola çıkanların ‘nereye ineceklerini bilmedikleri’ uçuşlar başlattı.

Diken'in haberine göre; Asya Pasifik Havayolları Birliği’nin verilerine göre ocak ayında bölgede uçak yolculuğu yapan yolcu sayısı geçen yıl aynı ayın yüzde 4’ü kadardı. Ocak 2020’de 33.5 milyon kişi uçak yolculuğu yapmıştı. Yolcu sayısındaki sert düşüş havayolu şirketlerini ciddi zarara soktu; işten çıkarmalar başladı.

Bu süreçte uçak yolculuğuna özendirmeyi ve ülkenin farklı bölgelerinde turizme katkı sağlamayı amaçlayan Qantas’ın son taktiği ‘gizemli uçuşlar’ oldu. Şirketin yeni kampanyası kapsamında, yolcular Brisbane, Melbourne ve Sydney’den kalkan uçaklara binecek ve ülkedeki ‘herhangi bir havalimanına’ inecek.

737 Avustralya dolarından (4 bin 224 lira) başlayacak biletler sadece uçak yolculuğunun değil gidilen kentteki bir günlük aktivitelerin masrafını da karşılayacak.

Yolcular, şarap üretimi yapılan merkezlere ziyaret, şık lokantlarda öğle yemekleri, adalarda dalış gibi etkinlikler yapacak.

Qantas Group’un icra kurulu başkanı şunları söyledi: “Görünen o ki salgın nedeniyle 2022’ye kadar uluslararası uçuşların normale dönmesi zor görünüyor. Biz de hem kendi yolcu sayımızı artırmak hem de ülke turizmine, ekonomisine katkıda bulunmak için böyle bir yola başvurduk.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol