birgün

12° AÇIK

DÜNYA 18.09.2019 11:35

Avustralya TV üst kurulu, ped reklamında kan kullanılmasında sakınca görmedi

Avustralya TV üst kurulu, ped reklamında kan kullanılmasında sakınca görmedi

Avustralya’da televizyon üst kurulu,bir hijyenik ped markasının televizyon reklamlarında mavi bir sıvı yerine kırmızı sıvı kullanması ve duşta bacaklarından kan sızan bir kadının gösterilmesinde sakınca görmedi.

BBC’de yer alan habere göre Libra ped markasının televizyon reklamlarına yıl başından bu yana 600 şikayet geldi. Bu, herhangi bir marka hakkında yapılan en fazla şikayet olarak kayda geçti.

Fakat Avustralya televizyon üst kurulu şikayetleri dikkate almadı ve reklamın yayınlanmasının ‘eşitliği savunduğuna ve regl dönemini gizeminden arındırdığına‘ karar verdi. Libra’nın ana şirketi Asaleo Care de ‘bir tabunun yıkıldığını’ savundu. Şirket, reklam kampanyasının 2017 yılında İngiliz kardeş şirketleri Essity’nin düzenlediği #BloodNormal (#KanNormaldir) kampanyasının temel alınarak tasarlandığını belirtti. Essity’nin ped reklamlarında ilk kez ‘mavi’ değil ‘kırmızı’ bir sıvı kullanılmıştı.

">

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız