birgün

16° AÇIK

Avusturya Adalet Bakanlığı, Sezgin Baran Korkmaz'ın öncelikle ABD'ye iadesine karar verdi

Avusturya Adalet Bakanlığı, kara para aklama suçundan yargılanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili 'öncelikle' ABD'ye iade edilmesine karar verdi. Sezgin Baran Korkmaz'ın itiraz hakkı bulunuyor.

GÜNCEL 16.06.2022 16:23
Avusturya Adalet Bakanlığı, Sezgin Baran Korkmaz'ın öncelikle ABD'ye iadesine karar verdi
Abone Ol google-news

Avusturya Adalet Bakanlığı, dün verdiği kararla SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın 'öncelikle' ABD'ye iade edilmesine karar verdi. Bakanlığın kararı Wels Mahkemesi'ne ulaştıktan sonra, yargı sürecinin tamamlanacağı belirtildi. Adalet Bakanlığı'nın kararına Korkmaz'ın itiraz hakkı bulunduğu kaydedildi.

Wels Mahkemesi, 25 Ağustos 2021 tarihinde Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iadesine karar vermişti. Mahkeme ABD'nin iade talebini ise bu yılın mart ayında kabul etti.

DHA'nın haberine göre, mahkemenin her iki ülkeye de iade kararı vermesi nedeniyle dosya Avusturya Adalet Bakanlığı'na gitti. Bakanlığın dün verdiği karar, Korkmaz'ın 'öncelikle' ABD'ye iade edilmesi yönünde oldu.

Bakanlığın kararının Wels Mahkemesi'ne ulaştıktan sonra, Sezgin Baran Korkmaz'ın itiraz hakkı olduğu da öğrenildi.

Korkmaz'ın yargı sürecinin tamamlanmasından sonra ABD'ye iade edilebileceği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol