birgün

14° HAFİF YAĞMUR

AVRUPA 14.05.2021 19:36

Avusturya Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekildi

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz bugün Resmi Twitter hesabından İsrail ile dayanışma içinde olduklarını duyurdu.

Avusturya Başbakanlık binasına İsrail bayrağı çekildi

BirGün VİYANA

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, resmi Twitter hesabından İsrail ile dayanışma mesajı yayınladı.

Avusturya Başbakanı Kurz Twitter paylaşımında, “Bugün İsrail ile dayanışmanın göstergesi olarak Başbakanlık binasına İsrail bayrağı astık. İsrail’e yönelik terörist saldırıları en sert şekilde kınıyoruz. Hep birlikte İsrail’in yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Kurz’un paylaştığı fotoğrafta Avusturya Başbakanlık binası gönderinde Avusturya, Avrupa Birliği ve İsrail bayraklarının çekildiği görüldü.

Başbakan Kurz kayıtsız şartsız İsrail’in yanında yer aldıklarını duyururken hükümet ortağı Yeşiller ve muhalefet partilerinin ise Orta Doğu’daki son gelişmelere sessiz kaldıkları görüldü. Hükümet ortağı Yeşiller, Sosyal Demokrat Parti (SPÖ), Yeni Avusturya ve Liberal Forum (Neos) partileri henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

avusturya-basbakanlik-binasina-israil-bayragi-cekildi-875800-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol