birgün

4° AÇIK

DÜNYA 21.01.2021 16:45

Avusturya'da koronavirüs testleri artık eczanelerde ücretsiz yapılacak

Avusturya'da koronavirüs testleri artık eczanelerde ücretsiz yapılacak

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Avusturya'da Ulusal Konseyde bugün alınan kararla, ülkedeki tüm eczanelerde koronavirüs testleri ücretsiz bir şekilde yapılacak.

Avustuya Sosyal Demokrat Partiden (SPÖ) gelen karar teklifi, Avusturya Özgürlük Partisi dışında mecliste bulunan tüm partilerin desteğini aldı.

The Local'ın Avusturya Kurier Gazetesinden aktardığı bilgiye göre, şu an için bağlayıcı olmayan karar ilerleyen günlerde yasalaşarak uygulanmaya başlanacak.

Testlerin pandeniyle mücadelede kilit önemde olduğunu belirten SPÖ lideri Dr. Pamela Rendi-Wagner, ülkenin virüse karşı savaşının etkili olması için testlerin insanların oturma odalarına kadar gelmesi gerektiğini belirtti.

Testler Avusturya'da sağlık karnesi olan herkesin erişimine açık olacak ve eczanelerde yapılabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol