birgün

5° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 06.11.2020 18:07

Avusturya İçişleri Bakanlığı ‘radikal camilerİ' kapatmaya hazırlanıyor

Avusturya hükümeti, IŞİD saldırısının ardından başkent Viyana’daki camileri kapatacağını duyurdu. Avusturya İslam Cemaati, “Anayasaya aykırı olan girişimlere karşı resmi makamlarla ortak hareket ediyoruz. İlgili makamlarla görüştükten sonra bir camiyi kapatma kararı aldık” açıklamasını yaptı.

Avusturya İçişleri Bakanlığı ‘radikal camilerİ' kapatmaya hazırlanıyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da meydana gelen terör saldırısının ardından önlemlerini sıkılaştıran Avusturya yönetimi, radikal İslamcı gruplara karşı harekete geçmeye hazırlanıyor.

AFP’ye konuşan bir Avusturya İçişleri Bakanlığı görevlisi, İçişleri Bakanı Karl Nehammer ve Entegrasyon Bakanı Susanne Raab’ın bir basın toplantısı düzenleyerek, radikal İslamcıları barındıran camilerin kapatılacağını açıklayacaklarını öne sürdü.

'RESMİ MAKAMLARLA ORTAK HAREKET EDECEĞİZ'

AFP iddiaları doğruluğula ilgili olarak Avusturya resmi makamlarınca tanınan Avusturya İslam Cemaati’ne (AİC) soru yöneltti. AİC tarafından yapılan açıklamada, “Anayasaya aykırı olan girişimlere karşı resmi makamlarla ortak hareket ediyoruz. İlgili makamlarla görüştükten sonra bir camiyi kapatma kararı aldık” denildi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün gece 5 kişinin öldüğü,17 kişinin yaralandığı saldırıyı IŞİD üstlenmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız