Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Berke İçten, ayakkabı fiyatlarının yüzde 10 aşağıya çekilmesi konusunda tavsiye karar aldıklarını bildirdi. Kararı Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği ile birlikte aldıklarını kaydeden İçten, kararı ' yabancı müşteriyi kaybetmemek' ve 'enflasyonla mücadeleye katkı sunmak' için için aldıklarını söyledi.

Abone Olgoogle-news
Ayakkabı fiyatlarının düşürülmesi için karar alındı, indirim oranı verildi
Fotoğraf: AA

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Berke İçten, "Hem uzun çabalarla kazandığımız yabancı müşteriyi bu zor dönemde kaybetmemek hem de enflasyonla mücadeleye katkı sunmak için Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) ve TASD olarak fiyatların yüzde 10 aşağıya çekilmesi konusunda tavsiye karar aldık" ifadesini kullandı.

TASD tarafından 68'incisi gerçekleştirilen Uluslararası AYMOD Ayakkabı Moda Fuarı başladı.

Fuarın açılış törenine Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, TASD Başkanı Berke İçten katıldı.

"FİYATLARIN YÜZDE 10 AŞAĞI ÇEKİLMESİ İÇİN TAVSİYE KARAR ALDIK"

Programın açılışında konuşan İçten, 2023'e 1,5 milyar dolar hedefi ile başladıklarını kaydederek ayakkabı fiyatlarının yüzde 10 aşağıya çekilmesi konusunda tavsiye karar aldıklarını söyledi. İçten, şu ifadeleri kullandı: "AYMOD Fuarı öncesi bu konuda AYSAD ve firmalarımızla yaptığımız değerlendirme sonucu bir mutabakata vardık. Hem hem uzun çabalarla kazandığımız yabancı müşteriyi bu zor dönemde kaybetmemek hem de enflasyonla mücadeleye katkı sunmak için AYSAD ve TASD olarak ayakkabı fiyatlarının yüzde 10 aşağıya çekilmesi konusunda tavsiye karar aldık."

(AA)