birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 13.07.2020 09:44

'Ayasofya'ya atanacak isimlerden ikisi belli oldu' iddiası

Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından atanacak 2 imam ve 4 müezzinin isimleri belli oldu

'Ayasofya'ya atanacak isimlerden ikisi belli oldu' iddiası

Ayasofya’nın müze olmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının kaldırılmasının ardından gözler atanacak 2 imam ve 4 müezzinin kimler olacağına çevrildi. Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından ilk namazın 24 Temmuz’da kılınacak.

Yeni Şafak'tan Fazlı Şahan'ın haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeniden camiye dönüştürülen Ayasofya için atayacağı 2 imam ile 4 müezzinden ilk ikisinin isimleri belli oldu. İddiaya göre ilk imam olarak Ferruh Muştuer’in, müezzin olarak da Alpcan Çelik’in atanması gündemde.

Muştuer, Ayasofya’da daha önce Fetih Suresi okumuştu. İlk müezzin olarak görev alması beklenen müezzin Alpcan Çelik de Selimiye Camii imamı olarak görev yapıyor.

Ayasofya'da yapılacak düzenlemeler bugün Din İşleri Yüksek Kurulu’nda da gündeme gelecek. Toplantıda alınacak karar sonrası Ayasofya’daki düzenlemeler de netlik kazanmış olacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız