birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 13.07.2020 09:44

'Ayasofya'ya atanacak isimlerden ikisi belli oldu' iddiası

Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından atanacak 2 imam ve 4 müezzinin isimleri belli oldu

'Ayasofya'ya atanacak isimlerden ikisi belli oldu' iddiası

Ayasofya’nın müze olmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının kaldırılmasının ardından gözler atanacak 2 imam ve 4 müezzinin kimler olacağına çevrildi. Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından ilk namazın 24 Temmuz’da kılınacak.

Yeni Şafak'tan Fazlı Şahan'ın haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeniden camiye dönüştürülen Ayasofya için atayacağı 2 imam ile 4 müezzinden ilk ikisinin isimleri belli oldu. İddiaya göre ilk imam olarak Ferruh Muştuer’in, müezzin olarak da Alpcan Çelik’in atanması gündemde.

Muştuer, Ayasofya’da daha önce Fetih Suresi okumuştu. İlk müezzin olarak görev alması beklenen müezzin Alpcan Çelik de Selimiye Camii imamı olarak görev yapıyor.

Ayasofya'da yapılacak düzenlemeler bugün Din İşleri Yüksek Kurulu’nda da gündeme gelecek. Toplantıda alınacak karar sonrası Ayasofya’daki düzenlemeler de netlik kazanmış olacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol