birgün

22° KAPALI

BİRGÜN EGE 25.01.2020 17:54

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'a kuru gıda, elektrikli soba, battaniye ve içme suyu dolu bir kamyon göndereceğini bildirdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden deprem bölgesine yardım

BİRGÜN İZMİR

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'da dün akşam saatlerinde 6,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında Elazığ'a yardım elini uzatıyor.

İlk aşamada acil olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan kuru gıda, elektrikli soba, battaniye ve içme suyu dolu kamyon deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları da deprem bölgesine giderek incelemelerde bulunacak. Tespit edilecek eksikler doğrultusunda yardımlara devam edilecek.

Depremin acısının bir kez daha yaşandığını kaydeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu şu şekilde konuştu:

"Gün dayanışma günü.Meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Yardım görevlilerimizin enkaz altındaki vatandaşlarımıza da bir an önce ulaşmalarını temenni ediyoruz."

aydin-buyuksehir-belediyesi-nden-deprem-bolgesine-yardim-679684-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız