Abone Olgoogle-news
Aydın Büyükşehir Belediyesi yeni tarım ürünlerinin üretimine başladı

Bu bir ilandır.

Büyükşehir Belediyesi, Aydın Çiftçi Merkezi’ndeki dikim faaliyetlerine devam ediyor. Aydın çiftçisinin üretebileceği alternatif tarım ürünlerinin deneme üretimlerinin yapıldığı merkezde, ekim-dikim mevsiminin gelmesiyle birlikte yeni ürünler toprakla buluştu.

Ekonomik değeri yüksek ürünleri Aydın çiftçisi için üretmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, Aydın Çiftçi Merkezi’nde bu yıl diğer ürünlerin yanında stevia (şeker otu), İzmir kekiği ve biberiye dikimi gerçekleştirdi.

Aydın çiftçisinin daha fazla gelir elde edebilmesi için yeni ürün denemelerine devam edeceklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bu kapsamda dikimi yapılan bitkilerin çoğaltılarak vatandaşlara dağıtılacağını söyledi. Başkan Çerçioğlu, üretimlerden elde edinilen deneyimleri de isteyen çiftçilerle paylaştıklarının altını çizdi.

aydin-buyuksehir-belediyesi-yeni-tarim-urunlerinin-uretimine-basladi-1144903-1.

KUŞKONMAZ HASADINA BAŞLANDI

Aydın Büyükşehir Belediyesi, “Aydın Çiftçi Merkezi”nde dikim faaliyetlerinin yanı sıra dikimi önceden yapılan ürünlerin hasadını da yapıyor. Hasat edilen ürünler Halk Ege Et marketlerinde tüketiciyle buluşturuluyor. Aydın çiftçisine katma değeri yüksek ürünler kazandırmak için kurulan "Aydın Çiftçi Merkezi" bu misyonunun yerine getirmeye devam ediyor. Geçen yıllarda dikimi gerçekleştirilen kuşkonmazlardan yapılan hasat, bu yıl da tüketicilerle buluşmaya başladı. Ekonomik değeri oldukça yüksek olan ve Aydın iklimine uygun olan kuşkonmaz, iç piyasada değerlendirilmesinin yanı sıra ihraç da ediliyor. Böylesine değerli bir bitkiyle ilgili deneyim elde etmekten memnun olduklarını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, elde edilecek olan fideleri önümüzdeki dönemde vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi. Başkan Çerçioğlu, kuşkonmaz üretimiyle ilgili elde ettikleri deneyimi isteyen kurum ve çiftçilerle paylaşmaya hazır olduklarını da belirtti.