Aydın’da direnen işçilerle dayanışma

21.12.2018 09:49 ÇALIŞMA YAŞAMI

BirGün İzmir

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak çalışırken DİSK Sosyal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçiler, 166 gündür direnişlerini sürdürüyor. İşçilere dayanışma ziyaretleri de devam ediyor. İşçi Dayanışma Derneği ve Dayanışma Kooperatifi, direnişteki işçilerle dayanışmak amacıyla hazırlanan gıda paketlerini dün direnişteki belediye işçilerine ulaştırdı.

Ziyarette dernek adına konuşan Mehmet Korkmaz, direnen işçiler kazanırsa tüm işçi sınıfının kazanacağını vurgulayarak şunları söyledi: “İşçi Dayanışma Derneği ve Dayanışma Kooperatifi olarak, direnen işçilerin mücadelesine omuz vermek için sorumluluk aldık. Gıda dayanışma paketlerini ilk başta Tek Gıda-İş sendikasına üye oldukları için işten atılan Cargill işçilerine ulaştırdık. Daha sonrasında İzmir’de Tariş fabrikasında Tekgıda-İş’e üye olduğu için işten atılan Tariş işçilerine dayanışma elimizi uzattık. Şimdi de sendika hakkı için direnen siz ‘Efelere’ gıda dayanışma paketlerimizi ulaştırmak için buraya geldik.”

İZBAN, TARİŞ ve Flormar işçilerine selam
Öte yandan direnişteki Aydın Belediyesi işçileri, yayımladıkları bir mesajla grevdeki İZBAN işçileri ile direnişteki TARİŞ ve Flormar işçilerine selam gönderdi. İşçilerin mesajı şöyle:

“Aydın’dan, Efeler diyarından, İZBAN’da şu an grevde olan işçi kardeşlerimize selam gönderiyoruz. TARİŞ’te şu an direnişte olan işçi kardeşlerimize Aydın’daki direnişimizden selam gönderiyoruz. Şu an Flormar’da direnişte olan bayan arkadaşlarımıza, bayan işçi kardeşlerimize ve orada emeği geçen tüm işçi arkadaşlarımıza Aydın’daki Efeler direnişimizden selam gönderiyoruz.”