birgün

6° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

YAŞAM 10.02.2020 22:04

Aydın’da hava kirliliğinde sınır değer aşıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın 7 noktasında yapılan ölçümlerde hidrojen sülfür gazının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değeri olan 20 μg/m3’ün (Mikrogram/Metreküp) üstünde çıktığını bildirdi

Aydın’da hava kirliliğinde sınır değer aşıldı

Haber Merkezi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, jeotermal enerji santrallerinin hava ölçüm raporlarını açıkladı.

CHP Aydın İl kongresinde konuşan Çerçioğlu, “Çürük yumurta kokusu sizi rahatsız etmeyebilir ama bizi ediyor. Baharda papatya kokusu hissetmek istiyorum” dedi.

Çerçioğlu’nun açıklamalarına göre, Aydın’ın 7 noktasında yapılan ölçümlerde hidrojen sülfür gazı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değeri olan 20 μg/m3’ün (Mikrogram/Metreküp) üstünde çıktı. Aydın’ın Efeler-Pınardere bölgesine kurulan ölçüm noktasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği sınır değerlerinden yüzde 127 daha fazla gaz varlığı ölçümü yapıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız