birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.08.2020 21:17

Aydın’da orman yangını: “Söndürmek için canla başla mücadele ediliyor”

Aydın İmamköy'de çıkan orman yangınını söndürme faaliyetleri devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, ekiplerin büyük bir gayretle çalıştığını belirtti.

Aydın’da orman yangını: “Söndürmek için canla başla mücadele ediliyor”

Aydın İmamköy’de bugün öğleden sonra orman yangını çıktı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi personelinin yangını söndürmek için ‘canla başla mücadele ettiğini’ ifade etti.

Yangının bir an önce kontrol altına alınması için Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin yanı sıra Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na ait arazözler de yangın bölgesine intikal ettirildi.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin ağır iş makineleri de ormanlık alanda müdahaleyi kolaylaştırabilmek için arazözlere yol açıyor. Büyükşehir Belediyesi yangına 60 araç ve 500 personelle müdahale ediyor.

Diğer taraftan ASKİ’ye ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait bölgedeki tüm su tankerleri de söndürme ekiplerine su taşımaya devam ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız