birgün

-3° AÇIK

DÜNYA 10.11.2020 22:49

Aydınlardan Trump'a Beyaz Saray'ı derhal terk etme çağrısı

Noam Chomsky, Lilly Wachowski ve Alysa Milano'nun da bulunduğu aydınlar, Donald Trump'a Beyaz Saray'ı terk etme çağrısında bulundu.

Aydınlardan Trump'a Beyaz Saray'ı derhal terk etme çağrısı

Dış Haberler Servisi

ABD'de imzacıları arasında dilbilimci/filozof Noam Chomsky, Matrix'in yönetmeni Lilly Wachowski ve oyuncu Alysa Milano'nun da bulunduğu aydınlar, New York Times'da yayınladıkları bir ilanla Trump'a Beyaz Saray'ı terk etme çağrısında bulundu.

Independent'ın haberine göre, "Faşizmi Reddet" adlı yapı tarafından organize edilen tam sayfa ilan, 9 Kasım 2020 tarihli New York Times gazetesinde yer aldı.

Bu çağrı, Trump'ın Joe Biden'ın kazandığı ilan edilen seçim sonuçlarını reddetmesi üzerine yayımlandı.

Biden'ın göreve Ocak ayında başlayacak olmasına rağmen, ilanda Trump ve yardımcısı Mike Pence'in Beyaz Saray'ı bir an önce boşaltması talep ediliyor.

"Dünya İnsanlarına Bir Taahhüt" başlıklı ilanda Trump"ın seçimleri "çalmaya" çalıştığı belirtiliyor. Yeni rejime boyun eğmeyeceklerini belirttikleri ilanda, "Trump/Pence şimdi dışarı! Onlar gidene kadar bırakmayacağız" ifadelerine yer veriliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız