birgün

8° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 17.01.2020 12:17

Aydınlık gazetesi: Mansur Yavaş'ın eşi Lale Mansur...

AKP'ye verdiği neredeyse sınırsız destekle bilinen Aydınlık gazetesi, tiyatro sanatçısı Lale Mansur'un ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi olduğunu iddia etti

Aydınlık gazetesi: Mansur Yavaş'ın eşi Lale Mansur...

A Haber, Sabah, Yeni Şafak gibi yayınlarla AKP destekçiliği konusunda girdiği rekabette el yükselten Aydınlık gazetesi, sanatçı Lale Mansur’u Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın eşi olarak yazdı.

Aydınlık, Selahattin Demirtaş'ın kitabından uyarlanan tiyatro oyunun izlemeye gidenleri 'terör destekçisi' gibi göstermeye çalıştığı haberinde Mansur Yavaş ile ilgili bir şey bulamayınca kafasına göre bir ekleme yaptı. Haberde tiyatroyu izleyenlerin listesi çıkarılırken "ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi Lale Mansur" ifadeleri kullanıldı.

Mansur Yavaş, uzun yıllardır Nursen Yavaş ile evli.

Aydınlık haberiyle sosyal medyada alay konusu oldu.

aydinlik-gazetesi-mansur-yavas-in-esi-lale-mansur-676430-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız