birgün

26° AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.08.2020 17:43

Aydos Ormanı'nda 4 farklı noktada çıkan yangın kontrol altına alındı

Aydos Ormanı'nda 4 farklı noktada yangın çıktı. İstanbul Valiliği'nden yapılan son açıklamada, yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Aydos Ormanı'nda 4 farklı noktada çıkan yangın kontrol altına alındı

Sancaktepe Aydos Ormanı'nda saat 16.30 sıralarında 4 farklı noktada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve orman ekibi sevk edildi.DHA'nın aktardığına göre, yangına havadan ve yerden müdahale edildi.

aydos-ormani-nda-4-farkli-noktada-yangin-cikti-767899-1.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan İstanbul Valiliği'nden yanınla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Bugün saat 16.30 sıralarında Sancaktepe ilçemiz Aydos Ormanı'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle 4 farklı noktada yangın çıkmıştır. Yangına, İtfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğünce sevk edilen 3 adet yangın söndürme helikopterleriyle müdahale edilmektedir. Ayrıca; yangına müdahale eden ekiplere takviye olarak Orman Genel Müdürlüğünce yangın söndürme helikopteri ve yangın söndürme uçağı yangın mahalline sevk edilmiştir" denildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan son açıklamada ise, "Aydos Ormanı’ndaki yangın kontrol altına alındı" denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız